НОВИНИ

Україна наростила експорт борошна

01.11.2022 11:11
Boroshno

До початку війни виробництво борошна в Україні скорочувалося, а блокування портів і неможливість експорту сприяли збільшенню обсягів зерна для переробки. Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час бізнес-конференції «Український хліб, крупи, борошно та макарони на шляху до ЄС», пише agronews.ua.

«Потужності працювали по максимуму, і деякі підприємства були завантажені навіть більше, ніж це можливо. В перші місяці війни вироблена продукція реалізовувалася лише на внутрішньому ринку, але поступово експорт продуктів із доданою вартістю почав збільшуватися. Україна експортувала понад 10 тис. т борошна у вересні, обсяг експорту кондитерської продукції з борошна теж зріс на 5%», — зазначив Олександр Гайду.

За його словами, складність, із якою стикаються наразі виробники борошна та хлібобулочної продукції, — нестача обігових коштів та складний доступ до кредитів. 

«Кошти, які цього року були закладені в державний бюджет для підтримки аграрного сектору, були призупинені з початком війни. Але для аграріїв працювали пільгові кредитні програми. Так, за програмою 5-7-9% отримали кредитування понад 34 тис. фермерів на суму понад 67 млрд грн. Також уже є близько 50 успішних заявок на отримання державних грантів для переробних підприємств», — зазначає Олександр Гайду.

Він підкреслив, що депутати Комітету з питань аграрної та земельної політики продовжуватимуть наполягати, щоб державні програми підтримки і надалі працювали. 

«Комітет підтримав правку до проєкту бюджету на наступний рік і просить збільшити суму підтримки аграріїв на 10 млрд грн, зокрема й на переробку. Але основа бюджету буде спрямована на підтримку ЗСУ. Тож працюватимемо над тим, щоб залучити ці кошти від міжнародних партнерів», — уточнив Олександр Гайду.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: