НОВИНИ

Україна має намір заборонити імпорт молока з Білорусі

01.07.2021 10:32
agro1745.76676256162-696x455

Українські молочні компанії мають намір ініціювати заборону на імпорт молока і молочних продуктів з Білорусі, яка ще в 2016 році ввела ембарго на ввезення молочної продукції з України. Про це повідомляє УНІАН, пише agronews.ua.

“Готуємо заяву про захист від білоруської молочної продукції. У 2015 році Білорусь підтримала ембарго Росії, введене на українську молочну продукцію. І з 1 січня 2016 року жодного кілограма молочної продукції з України на митну територію Білорусі не надійшло. Разом з цим, для експорту в Україну Білорусь відкрила 14 молочних підприємств”, – сказав голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

Він зазначив, що представники молочної галузі вважають за необхідне вжити заходів для захисту українського ринку від недружніх і дискримінаційних дій інших держав.

Також Чагаровський додав, що Міністерство економіки відмовилося проводити антидемпінгове розслідування щодо масового імпорту молока в Україну.

“У лютому 14 молочних компаній подали заяву про спеціальне розслідування щодо захисту від зростаючого імпорту. На жаль, Мінекономіки відмовило нам у розслідуванні. Ми готуємо повторну заяву, яку подамо найближчим часом”, – повідомив він.

Попередні показники

Україна за підсумками 2020 року подвоїла імпорт молочних продуктів (до 304,2 млн дол.), при цьому скоротивши експорт власної продукції на 17,3% (до 226,6 млн дол.).

Україна та світовий експорт

Україна в 2020 році відкрила 12 нових ринків для експорту продукції, погодила 35 експортних сертифікатів і пройшла 2 аудити Європейського Союзу за системою оцінки державного контролю за виробництвом риби і рибних продуктів, м’яса птиці та продуктів з нього.

З початку 2021 року Україна відкрила 8 нових ринків для експорту агропродукції.

У лютому 2021 року Ліван відкрив свій ринок для імпорту молока і молочних продуктів українських виробників, а Ефіопія – для імпорту українських яєць. 9 березня 2021 року Японія відкрила свій ринок для українського молока. 25 травня 2021 року українські виробники молока та молочних продуктів отримали можливість експортувати свою продукцію до Кувейту.

Нагадаємо, що Україна скоротила виробництво молока.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: