НОВИНИ

Україна ініціює безстрокову дію зернової угоди

15.11.2022 11:35
635eee0bd03e83.90775295

Президент України Володимир Зеленський закликав країни G-20 приєднатися до “зернової ініціативи”. Україна пропонує розширити її на порти Миколаїв та Ольвія у Миколаївській області, пише agronews.ua.

“Завдяки потужній участі ООН, Туреччини та інших партнерів ми показали, як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом. Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове продовження – незалежно від того, коли закінчиться війна”, – сказав Зеленський.

Він нагадав, що Україна з липня експортувала понад 10 мільйонів тонн продовольства морським шляхом.

“Можемо збільшити експорт ще на мільйони тонн щомісяця. Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти – зокрема на порти Миколаїв та “Ольвія” у Миколаївській області”, – заявив президент.

Зеленський також закликав “усі країни – і, зокрема, ваші країни, шановні лідери G-19 – приєднатися до нашої ініціативи за допомогою продовольством найбіднішим. Цю ініціативу – “Grain From Ukraine” – вже нами розпочато. І перше судно Nord Vind виходить в Ефіопію, на борту 27 тисяч тонн пшениці. Це обсяг продовольства для майже 100 тисяч людей на рік”.

За його словами, Україна може експортувати цього року 45 мільйонів тонн продовольства. “І нехай істотна частина буде спрямована тим, хто страждає найбільше. Кожна країна може приєднатися з конкретним внеском та стати творцем перемоги над голодом та продовольчою кризою”, – сказав президент України.

Читайте також: Міравіс® Ейс — потужна формула, новий рівень захисту колосу


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: