НОВИНИ

Україна експортувала рекордні об’єми соняшника

25.06.2022 12:07
ya-25231

Обсяг експорту соняшнику з України у травні сягнув багаторічного місячного максимуму, склавши 352 тис. т, що втричі більше показника квітня. Про це повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ», пише agronews.ua.

«Суттєве навантаження на логістику та багатотижневі черги на західних переходах значно збільшують термін доставки сировини до кінцевих покупців та трохи стримують темпи відвантаження соняшнику з країни. Але, попри логістичні складнощі, в червні темпи експорту поки що тільки ростуть і за підсумками майже 3 тижнів уже склали близько 365 тис. т», — повідомили аналітики.

Усього з початку поточного сезону (1 вересня-20 червня) з України було експортовано майже 895 тис. т олійної, що в 5 разів перевищує показник за 10 місяців 2020/21 МР та є рекордом для галузі за більш ніж 20 років.

«Наближення нового врожаю ріпаку в Європі та Україні поки що тисне лише на вартість українського соняшнику, а можливе зниження саме обсягів експорту, ймовірно, можемо спостерігати не раніше липня», — зазначили аналітики.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: