ВАЖЛИВО

Україна до кінця літа може втратити білоруський ринок

31.07.2021 15:03
chy-mozhe-ukrayina-prypynyty-tovaroobih-z-bilorussyu_large

Якщо до кінця літа ситуація між Україною в Білоруссю не буде вирішена у політичній та економічній площинах, Україна остаточно втратить білоруський ринок. Про це у колонці на ЄП написав президент асоціації Укркондпром Олександр Балдинюк, пише agronews.ua.

Він зазначив, що обмін обмежувальними заходами з обох боків, ініційований Києвом, призвів до того, що Україна отримала істотно помітніший негативний вплив на свою економіку, ніж Білорусь.

Переважна частина українських обмежувальних заходів не діє, в той час як білоруська заборона діє в повному обсязі.

«У зв’язку з тим, що українські спецмита були застосовані в порушення Договору про зону вільної торгівлі та Митного кодексу України, Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію спеціальних мит для “Торговий дім “Маз-Україна” та “Стріт Авто”. Апеляційний суд підтвердив законність рішення першої інстанції і залишив рішення в силі», – написав він.

Він зазначив, що у той самий час Республіка Білорусь застосувала ліцензування, що на практиці є повною забороною для українського експорту, бо ліцензії не будуть видаватися доти, доки українська сторона не перегляне вищезгадані рішення про спеціальні мита, що, на думку білоруської сторони, суперечать міжнародним домовленостям.

Таким чином Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі хотіла підтримати український автопором та виробників прутків, але насправді лише нашкодили декільком українським галузям. Відтак більша частина українських мит щодо білоруської продукції припинила діяти. Водночас білоруська заборона щодо українського експорту діє в повному обсязі.

Він додав, що під ліцензування потрапили насамперед українські товари повсякденного попиту, експорт яких здійснюється в щоденному режимі. Відтак українські компанії вже несуть незворотні втрати відразу після запровадження заборон.

“Україна у 2020 році експортувала до Білорусі товарів, що тепер потратили під заборону, на $110,9 млн, які виробляються 10 різними галузями України. На сьогодні експорт всіх цих товарів повністю зупинено. Найдошкульнішого впливу білоруські контрсанкції завдали кільком українським галузям, для яких Білорусь є одним із основних зовнішніх ринків”, – додав Балдинюк.

Він нагадав, що на ринок Білорусі у 2020 році припадало 55,4% всього експорту українських сільськогосподарських машин для підготовки ґрунту, майже 70% – цегли будівельної, 45% – туалетного паперу та упаковки, майже 40% – радіаторів та їхніх частин, майже 15% – шпалер тощо.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: