НОВИНИ

Українцям продовжують продавати фальсифіковане масло

02.10.2019 12:27
a8866006acb991110030-715x400

За останній період під час заходів державного нагляду Держпродспоживслужба продовжує виявляти випадки реалізації фальсифікованого масла солодковершкового. Так, наприклад, інспектори Держпродcпоживслужби Житомирщини під час перевірки одного із закладів роздрібної торгівлі здійснили відбір зразка масла солодковершкового селянського з маркуванням: 73% жиру, виготовлене ТОВ «Терен Про», адреса потужностей виробництва: вул. Р. Шухевича, 2, с. Ременів, Кам’янко-Бузький р-н., Львівська обл. Результати лабораторних досліджень свідчать, що масло не відповідає вимогам за вмістом метилових ефірів жирних кислот. Крім того, встановлено, що суб’єкт господарювання за вищезазначеною адресою не зареєстрований як потужність із виробництва масла солодковершкового, пише agroreview.com.

У свою чергу Держпродспоживслужба Вінницької області на прилавках магазинів виявила масло селянське солодковершкове «Карпатське» 73% жиру. На етикетці зазначалася, що виробником є ТОВ «Коломийський молочний завод» (вул. Карпатська, 21, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська обл.). Перевірка встановила, що на території Івано-Франківської області таке підприємство не зареєстроване як потужність та взагалі не існує.

Фальсифіковане масло вилучене з обігу і в Кіровоградській області, яке виявлене під час позапланового заходу державного контролю потужності у супермаркеті та харчоблоці дошкільного навчального закладу.

Так, під час інспектування були відібрані зразки трьох марок масла для проведення лабораторних досліджень: масло солодковершкове «Селянське» з вмістом жиру 73% виробництва ТОВ «Вівальді Д», Хмельницька область; масло вагове селянське з вмістом жиру 72,5% виробництва ТОВ «Хеппі Мілк Плюс», Київська область; масло солодковершкове «Вершкова долина» з вмістом жиру 72,6% виробництва ДП «Старокостянтинівський молочний завод», Хмельницька область. Зразки продуктів виробництва ТОВ «Вівальді Д» і ДП «Старокостянтинівський молочний завод» відібрані в торговельних закладах у м. Кропивницький та м. Долинська, а зразок продукту виробництва ТОВ «Хеппі Мілк Плюс» – на харчоблоці дошкільного навчального закладу в м. Знам’янка.

У всіх зразках виявлено невідповідність вимогам нормативної документації за тригліцеридним складом молочного жиру, що є порушенням законодавства про безпечність та якість харчових продуктів та, відповідно, розцінюється як фальсифікація. До того ж один із зразків (ТОВ «Хеппі Мілк Плюс») не відповідав вимогам за фактичними мікробіологічними показниками, причиною чого могло стати порушення температурного режиму під час зберігання.

Держпродспоживслужба закликає громадян не купувати масло на стихійних ринках, а, придбаваючи таку продукцію в магазинах, звертати увагу на маркування. У разі виявлення невідповідності у маркуванні чи продукції виробників слід звертатися до Держпродспоживслужби у вашій області.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: