НОВИНИ

Український фермер власними руками створив «розумний курник»

26.11.2020 08:02
39_main

Фермер Максим Галка в одному з сіл Дніпропетровської області вирощує курей. Спочатку в його автоматизованому “розумному” курнику було всього 50 курей, тепер їх 500 і на досягнутому фермер не збирається зупинятися. Про це повідомляє  SEEDS, пише agronews.ua.

Зараз сім’я тримає домашніх бройлерів кобб 500. Цим птахам досить двох місяців, щоб вирости. Дорослі тушки важать від двох кілограмів та більше.

«Зараз у нас “розумний” курник – все автоматизовано. Набридло постійно мити і чистити. На додаток до всього, кури висипали багато корму, коли ми набирали його в старі годівниці в клітках. Ми розуміли, що проблеми потрібно вирішувати, тому зробили все, як на птахофермі», – каже Максим.

Подружжя вчилося всьому самостійно, методом проб і помилок.

«Вчилися всьому самі. Вивчали, читали і пробували. Наприклад, клітки ми переробляли. Зараз у нас одна клітка для курей розбита на шість секцій. Були проблеми з водою до напувалок. У нас в курнику є спеціальна витяжка, яка включається раз в дві години. У неї спеціальний пульт управління, є труба забору повітря і подачі свіжого. Завдяки цьому в сараї немає запаху. Ми зробили правильне опалення, підтримуємо певну вологість і температуру 24 градуси тепла. Ми зрозуміли, що дуже важлива обробка та дезінфекція всього сараю. І ще – ми намагаємося в курники не пускати сторонніх людей. Чужі бактерії можуть негативно вплинути на птицю», – розповіла дружина Максима, Настя.

Щоб підвищити свої доходи, сім’я почала шукати можливості для економії. Так, з’явилася ідея годувати птицю кормом власного виробництва.

«Ми купили гранулятор і почали робити свої корми. Для цього ми використовуємо пшеницю, кукурудзу і сою. Основна їжа курей все ж кукурудза. Я перебиваю її в порошок, додаю кальцій і спеціальні вітаміни. Антибіотиками ми птицю не годують. Потім вся ця суміш засипається в гранулятор і він все пресує в спеціальний корм», – розповів Максим.

Нагадаємо, в Україні на кожні десять сільських садиб приходиться 2 корови.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: