НОВИНИ

В Україні наступного року очікується подорожчання міндобрив: чи будуть по кишені аграріям

23.12.2020 16:02
6515-18233

Підвищувальний ціновий тренд, який у поточний період спостерігається на українському ринку мінеральних добрив, може зберегтися до березня 2021 року, вважає директор ІА «Маркер» Сергій Пісоцький. Про це повідомляє “АПК-Інформ”, пише agronews.ua.

Як зазначив експерт, в кінці 2020 року на тлі зростаючого дефіциту пропозиції, стали стрімко зростати ціни на добрива, насамперед, азотної групи.

В середньому, з середини листопада до кінця грудня ціни в азотному сегменті зросли на 10-15%. Найгострішою є проблема з наявністю товару в секторах карбаміду і сульфату амонію. Тут ціни зросли на 18% і 25% відповідно.

У секторі фосфорних і комплексних добрив також відзначається підвищувальний тренд, але темпи нижче. За вказаний період середній індикатор цін зріс в групі фосфорних добрив на 5-10%, а в групі комплексних – на 3-8%.

«З огляду на низькі обсяги імпорту протягом усього року ситуація в кінці року була очікуваною. Сезонний попит забезпечити самостійно національні виробники не в змозі, навіть в силу логістичних обмежень, а без підживлення ринку імпортним товаром можна було прогнозувати виникнення дефіциту пропозиції в кінці року з початком активного попиту під весняну кампанію», – вважає Сергій Пісоцький.

Також він зазначив, що за підсумками 10 місяців ц. р. обсяги імпортних поставок мінеральних добрив скоротилися майже на 39% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. Скорочення, перш за все, торкнулося азотної групи добрив, ввезення NP і NPK скоротилося меншою мірою.

Читайте також: введення квот на міндобрива – фермери проти монополізації ринку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: