НОВИНИ

Українські виробники насіння отримають можливість реєструвати свої гібриди у ЄС

25.09.2020 09:32
2e8bf6f45fb2b01f7bc63e367c45fa81_XL

Нещоданє рішення Комітету Європейського парламенту з питань сільського господарства і розвитку сільських територій (AGRI) підтримати визнання еквівалентності українського насіння зернових культур, а саме кукурудзи і сорго, європейським, відкриває можливості для українських насінневих компаній щодо експорту до ЄС, вважає Мирослав Парій, співзасновник і співвласник ТОВ «Всеукраїнський науковий інститут селекції». Про це повідомляє АПК-Інформ, пише agronews.ua.

“Вигідним рішення Європарламенту буде і для українських компаній, які мають власну селекцію і зареєстровані гібриди в ЄС. Адже обмеження на експорт в цьому напрямку будуть зняті, і українська продукція, яка є якісною і конкурентної, буде присутня на європейському ринку. Після рішення Комітету в нашій компанії відбулася зустріч засновників, в ході якої було вирішено починати рух до Європи, а саме реєстрації в ЄС своїх гібридів. Це дасть нам можливість виробляти насіння в Україні за конкурентною ціною і потім поставляти їх на європейський ринок”, – вважає Мирослав Парій.

Він вважає, що раніше була одностороння ситуація, коли європейці спокійно ввозили свій посівний матеріал в Україні, який визнавався, а українське насіння не могло бути визнані в країнах ЄС.

“Визнання еквівалентності зрівняє наші можливості”, – поділився Мирослав Парій, співзасновник і співвласник ВНІС.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: