ВАЖЛИВО

Українські селекціонери будуть отримувати патенти на сорти у пріоритетному режимі

23.10.2020 07:05
34555-8831

Проблема реєстрації та одержання патенту на сорти власного виробництва в Україні ніколи не була простим та легко вирішуваним завданням. Але наразі є надія, що тепер процедура буде проходити у більш стислі терміни. Про це повідомляє agronews.ua.

Державний реєстр прав інтелектуальної власності на сорти рослин є документом, який призначений для державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин в Україні.

Його видача регламентується спеціальним положенням “Про Державний реєстр прав інтелектуальної власності на сорти рослин та про видачу патентів України на сорти рослин” та передбачає низку узгоджень з профільними інстанціями.

Зазвичай, ця процедура тривала досить довгий час та часто затягувалася через бюрократичні чинники. Наразі ця робота пришвидшилася. Так, з 500 поданих на патент сортів, вже підписано накази по озимим та овочевим культурам.

“По-перше, скоротилися строки погодження їх підписання. По-друге, по тим сортам, де йде виникнення права на поширення одночасно запускається отримання майнових прав. Не буде такого розрива, який ми бачили раніше з патентами. З наступного тижня, ми сподіваємося, буде розпочато і видачу патентів”, – заявила Сюзанна Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.

Наразі виробникам сортів пообіцяли у профільних установах та МЕРТ, що питання видачі патентів буде пріоритетним при розгляді черговості та узгодження.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: