НОВИНИ

Українські науковці винайшли технологію отримання паперу з карантинних рослин та листя

17.11.2020 07:02
ikjQl24erxoW0t2QKBZMO2jYP2MgtaMNq2RVXz8O

Науковці з Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу винайшли спосіб переробки карантинних рослин борщівника Сосновського та сильфії пронизанолистої на папір. Про це повідомляє пресслужба вишу, пише agronews.ua.

«Саме науковцям Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та їхньому проєкту Reserve ми сьогодні завдячуємо запантентованими винаходами з переробки борщівника Сосновського та наземної частини сильфії пронизанолистої у папір», – пише пресслужба вишу.

Зазначається, що автор ідеї – студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк. За словами якого, такий спосіб виробництва паперу не тягне за собою вирубування дерев. Тут застосовують целюлозу рослин, які щорічно відновлюються.

«Наш проєкт пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави», – заявив автор ідеї.

Науковці переконані, що подібні технології вже використовуються та є популярними. В Україні вже діє проєкт з переробки листя. Проєкт Reserve позиціонує себе як товариство науковців, головною метою яких є виготовлення паперу з рослин.

«Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємось, що вони матимуть вже у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність. Наступним етапом є проведення технічних дослідів на підприємстві, для визначення необхідного обладнання, визначення кінцевого складу виробу та осягнення відповідних характеристик згідно з стандартами», – йдеться в повідомленні.

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – отруйна багаторічна рослина родини окружкових (Apiaceae), в дикому вигляді поширена на Кавказі. Відноситься до інтродукованих в Україну, вважається карантинною рослиною, трапляється майже по всій території – на луках, по берегах річок, вздовж доріг, в лісосмугах. Зростає до 3-5 м у висоту, товщина стебла – до 10 см.


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: