ВАЖЛИВО

Українські фермери отримають доступ до програм держпідтримки

21.02.2021 12:01
money-canolaswath-108751255-Thinkstock

Парламент ухвалив в першому читанні законопроєкт № 4046, що дозволить фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування та суттєво полегшує роботу фермерським господарствам, пише agronews.ua.

Законом пропонуються внести такі зміни:

✅ надати право передачі земель, які є у громадян – членів фермерського господарства на праві постійного користування або на праві власності, у власність фермерського господарства.

✅ надати право вносити до статутного капіталу фермерського господарства земельні ділянки, що належать фермерському господарства на праві власності або користування (Це дозволить фермерським господарствам, що обробляють такі земельні ділянки, мати доступ до державної підтримки).

✅ надати право фермерському господарству на орендованій земельній ділянці, за письмовою згодою орендодавця, зводити в установленому законодавством порядку житлові будинки, будівлі та споруди, а також закладати багаторічні насадження, здійснювати будівництво водогосподарських споруд та меліоративних систем.

✅ створюються однакові умови для усіх фермерських господарств щодо напрямків використання коштів фінансової підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

✅ запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

Все це дозволить фермерам стати міцнішими у фінансовому плані, а це дуже важливо напередодні відкриття ринку землі.

«Цей законопроєкт передбачає можливість підтримувати українців віком до 35 років, які створюватимуть сімейні фермерські господарства, займатимуться фермерством, розвитком сільських територій. Крім того, він врегульовує питання земель постійного користування. Це, на жаль, десятирічний біль для українських фермерів. З ухваленням цього законопроєкту фактично фермерські господарства, які мають землі в користуванні, зможуть також користуватися всіма програмами державної підтримки», – розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Таким чином, фермери матимуть право вносити до статутного капіталу фермерського господарства свої земельні ділянки. Це дозволить отримати доступ до державної підтримки.

Нагадаємо, Міністр Мінагрополітики провів зустріч з фермерами.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: