НОВИНИ

Українське зерно споживають 150 млн людей у світі

03.04.2021 11:31
zerno

Україна забезпечує не лише внутрішню продовольчу безпеку, але й продовольчу безпеку світу – експортуючи зерно до понад 100 країн та годуючи понад 150 млн осіб. Про це заявив Сергій Іващенко в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації (УЗА), повідомляє пресслужба УЗА, пише  agronews.ua.

«Цьогоріч Україна відзначає 10-ту річницю робочої групи з функціонування ринку зерна, щорічним результатом якої є підписання Меморандуму між Урядом (профільним Міністерством) та бізнес середовищем (профільними асоціаціями). Номінально, Меморандум це антагоністична альтернатива квотування чи обмежень експорту зерна, що є прогнозом чи дороговказом експорту зерна. А фактично, результатом Меморандуму є репутація України як надійного та стабільного постачальника зерна на зовнішні ринки та ефективного регулятора внутрішнього ринку», – зазначив він.

Він зазначив, що, таким чином, завдяки українському know – how як Меморандум, Україна забезпечує не лише внутрішню продовольчу безпеку, але й продовольчу безпеку світу – експортуючи зерно до понад 100 країн та годуючи понад 150 млн осіб.

Попри природні та погодні катаклізми та дещо нижчий врожай аніж минулого сезону, Україна демонструє надійність та стабільність постачання зерна на світовий ринок на відміну від своїх конкурентів, таких як Росія чи Аргентина, які вдалися до жорстких обмежень експорту. Україна минулого року приєдналася до групи країн, які домовилися не обмежувати експорт продовольства, щоб не порушувати усталені ланцюги постачання продовольства у світі і таким чином, забезпечувати продовольчу безпеку світу, — додав експерт.

За словами Іващенка, вже цього року Україна приєдналася до Комітету з всесвітньої продовольчої безпеки ФАО. Пропри карантин та запровадження різноманітних обмежень, Україна прийняла єдине вкрай правильне рішення.

Таким чином, Україна продемонструвала світу, що є надійним і прогнозованим партнером і суб’єктом забезпечення продовольчої безпеки світу. Адже сьогодні ми входимо в 5-ку глобальних експортерів зерна, а від нашого зерна так чи інакше залежать близько сотні країн, при цьому за останні 10 років Україна подвоїла обсяги вирощування зерна. Ба більше, в найближчі кілька років ми можемо ще збільшити виробництво зерна, перетнувши показник в 100 млн т виробництва і відповідно експорту зерна в 70 млн т», — зазначив Іващенко.

Він додав, що сьогодні середня врожайність пшениці вдвічі нижча ніж у наших конкурентів з Франції (4 т/га проти 8 т/га), а середня врожайність кукурудзи цьогоріч не дотягує і 6 т/га, в той час, як в подібного до України штаті Айова цей показник сягає 12 т/га.

“Відтак, Україна не реалізувала ще свій потенціал, а погодні умови цього року та стан озимих культур дають сподівання, що ми можемо отримати непоганий врожай цього року. За прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у цьому році загальний врожай зернових та олійних може сягнути 94 млн. т. Зокрема, Міністерство взагалі прогнозує рекордний врожай пшениці на рівні 30 млн т (попередній рекорд був зафіксований у 2019 році – 28,2 млн т)”, – сказав Іващенко.

За його даними, хоч зараз прогнозувати урожай передчасно, однак тенденції до гарного врожаю зерна ми відчуваємо вже.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: