НОВИНИ

Український садівник популяризує вітчизняну селекцію за кордоном

04.12.2019 07:36
43534534-14459

На Волині у місті Рожище сімейний «Розсадник Новосад» реалізує саджанці плодово-ягідних та декоративних культур, що привозять з польських, нідерландських, німецьких, італійських розсадників та надає консультації щодо догляду і вирощування рослин. Засновник підприємства Сергій Новосад також активно популяризує досягнення української селекції за кордоном. Він вважає, що українська селекція не така прогресивна та законодавчо захищена, як у розвинутих країнах, наприклад, Нідерландах, пише growhow.in.ua.

— Я багато їздив закордон і бачив різку відмінність ягідництва, наприклад, польського і нашого, українського. У першу чергу, приходило на думку те, що, може, люди не вміють працювати. А основна причина була в тому, що Захід користувався селекцією всього світу, а до нас вона не доходила в Україну. Наші відставали, бо не мали можливості побачити успіхи того ягідництва. Але зараз у мене мета — продати досягнення наших селекціонерів на Захід. Але за три роки активного рекламування наших сортів жодного такого великого інтересу не бачив до наших досягнень, тому що селекція у всьому світі дуже прогресивна і конкурентна, щороку дуже багато сортів виходить, — розповідає фермер.

Сергій Новосад зазначає, що на даному етапі нідерландці зацікавилися садивним матеріалом із розсадника в Бахмуті, тож цей садовий матеріал тепер успішно продають у Нідерландах.

Також, за словами фермера, нідерландське відділення у Сербії нещодавно виявило зацікавлення яблуком Семеренка, яке дуже гарно зберігається при сучасних методах зберігання.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: