НОВИНИ

Український експорт яблук застряг у портах через карантин в ЄС та Азії

13.03.2020 16:32
5da6e18-b15df714

Торгівля з Азією поступово відновлюється, але у компаній-експортерів у ЄС з’явилися побоювання через введення карантину в європейських країнах. Повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

Згідно з повідомленням Української плодоовочевої асоціації (УПОА), деякі експортери-члени асоціації вже відчули на собі проблеми з продажами.

“Оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблук країн перестали приймати вантажі, частина яблук “зависла” у портах”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, постачальники яблук змушені були припинити продаж продукції у Гонконг і Сінгапур ще в січні та лютому, оскільки не було впевненості в тому, яким буде попит на момент прибуття яблук на ринок. Зазначається, що через неможливість розвантажити порти зі свіжою плодоовочевою продукцією під час піка епідемії коронавірусу в Китаї, експортери втратили кілька тижнів торгівлі.

“Зараз, за інформацією компаній, торгівля з Азією починає поступово відновлюватися”, – йдеться в повідомленні УПОА.

Також повідомляється, що попит на українські фрукти та овочі до ЄС залишається досить високим, а вантажний автотранспорт у ці країни пропускають без особливих проблем.

“Водночас компанії мають певні застереження щодо вільного автотранспорту в майбутньому, адже вантажні автомобілі пересуваються разом з водіями, а різні країни починають вводити 14-денний карантин або взагалі заборона на в’їзд для тих, хто нещодавно відвідував Італію, Німеччину, Іспанію, Францію та інші країни, де швидко поширюється коронавірус”, – наголошується в повідомленні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: