АНАЛІТИКА

Українські виробники кукурудзи призупиняють продажі зерна

21.05.2020 09:02
kukurudza-1

Попри падіння світових цін на кукурудзу під тиском прогнозів значної пропозицій в новому сезоні, в Україні вони зростають внаслідок стримування продажів виробниками, через що трейдери для виконання травневих контрактів змушені піднімати закупівельні ціни, повідомляють аналітики електронної зернової біржі graintrade. Про це пише agronews.ua.

Окремі трейдери за швидкі поставки кукурудзи в порт у травні пропонують 168-170 $/т або 5400-5430 грн/т, тоді як інші купують кукурудзу з поставкою у травні-червні за ціною 163-164 $/т або 5250-5300 грн/т.

Наразі ціни на кукурудзу в порту зрівнялися з цінами, за якими можна продати кукурудзу на світовому ринку з погрузкою на судно, хоча зазвичай вартість перевалювання в порту складає 10 $/т.

На світовому ринку ціни попиту на українську кукурудзу з поставкою у травні-червні складають 170 $/т FOB, тоді як пропонують її по 177-178 $/т FOB. Бразильську та американську кукурудзу пропонують поставити у липні-серпні за ціною 155 $/т FOB.

Світові ціни на кукурудзу наразі підтримують два чинники: чутки про початок закупівель Китаєм кукурудзи з США та викликаний посушливою погодою поганий стан посівів кукурудзи другого врожаю в Бразилії, через що експерти AgRural зменшили прогноз врожаю на 2,3 млн т до 97,7 млн т. Проте на ринок тиснуть дані про рекордні темпи сівби та гарна погода в кукурудзяному поясі США.

Липневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в США торгуються по 125,7 $/т, грудневі – по 131,4 $/т.

Попит на кукурудзу нового врожаю на азійському ринку поки мінімальний, а ціни попиту на поставки у жовтні-листопаді не перевищують 176-178 $/т CFR.

Нагадаємо, українські експортери ячменю розширили географію поставок.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: