НОВИНИ

Українські винахідники працюють над створенням розумної теплиці

17.12.2019 08:17
photo_2019-12-10_10-58-30-24168

Команда українських розробників працює над створенням «розумної ферми», яка дозволяє зрошувати рослини водою з повітря. Українська компанія IDA розпочала роботу над створенням автономної теплиці Smart Oasis Farm, пише superagronom.com.

«Від 70 до 80% загальних витрат води припадає на агросектор. Щоб виростити один томатів необхідно від 30 до 50 літрів води, хоча в самому плоді залишається близько 150-200 грам. Тому ми вирішили зайнятися агротехнологіями», — розповідає засновник компанії Алекс Приходько.

Ідея була в тому, щоб робити модульне рішення для вирощування рослин, а поливати їх водою, отриманою з повітря. Наразі розробниками зібрано першу MVP-версію проекту, з якої вже вдалось отримати перший врожай.

«Розумна ферма» зовні складається з теплоізольованих контейнерів для перевезень. Усередині такої ферми воду переводять в туман, збагачують його поживними речовинами і киснем, після чого їм живлять коріння рослин. Для освітлення рослин тут використовують світлодіоди повного спектра.

За словами засновника проекту, така технологія дозволяє підвищити врожайність вдвічі в порівнянні з іншими подібними рішеннями.

«Разом з Іваном Чубою з «Техноватора» ми створили автоматизацію, яка відповідає за управління кліматом, світлом і поживними речовинами», — ділиться Алекс Приходько.

Наразі його команда працює над роботизацією посадки, пересадки і збирання врожаю. В ідеалі: за всіма процесами стежитиме програма-агротехнологій, яка зможе на 90% замінити людину. «Розумну ферму» команда планує представити на виставці Expo Dubai 2020.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: