ІНФОГРАФІКА

Українські яблука суттєво подорожчали в цьому сезоні

07.10.2019 07:25
b15df714

Українські яблука суттєво подорожчали в цьому сезоні, але їх вартість не є рекордно високою, повідомлять в «Інфо-Шувар». Про це свідчать дані департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», найбільшого в Західному регіоні України гуртового ринку.

Згідно наданій інформації, сьогодні найпопулярніші сорти яблук коштують мінімум в 1,5 рази дорожче, ніж рік тому, хоча у порівнянні із початком жовтня 2017 року поточні ціни все ще є нижчими в середньому на 12%.

Станом на початок жовтня 2019 року прівняно із минулим роком найбільше зростання ціни зафіксовано по сорту Ліголь, рік тому він коштував у 2 рази дешевше. На 70% та 80% за рік подорожчали сорти Чемпіон та Декоста.

«Зростання ціни пов’язане із меншим врожаєм яблука, втім ціни не вплинули на попит, він залишається задовільним. Це створює непогані умови для заробітку українським трейдерам, їх кількість помітно збільшилась на гуртових ринках України. Через відкритий майданчик для торгівлі з автомобілів ринку «Шувар» від початку сезону було продано майже 2 300 тонн яблук, це на 25% більше ніж у 2018 році.

Нагадаю, в минулому році українські фермери зібрали рекордний врожай яблук, тоді ціни були майже в 2 рази нижчими. Попри зростання ціни, сьогодні майже все яблуко на ринку має українське походження. Для імпорту поки що передумов немає, у сусідній Польщі яблуко в цьому році теж подорожчало, сьогодні його вартість співпідставна із вартістю українського яблука »,– розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Раніше в аграрних ЗМІ вже зазначалось, що Україна та Польща в 2019 році зберуть значно менший врожай яблука ніж рік тому. Але якщо у випадку з Україною мова йде про фактичний «відкат» до показників 2017 року, то в сусідньому ЄС врожай суттєво впаде лише відносно 2018 року.

«У серпні ми прогнозували зниження врожаю українського яблука на 7% і тоді мова не йшла про критичне падіння валового збору. Але згідно прогнозу, оновленому на початок жовтня, в 2019 році в Україні зберуть приблизно 1 млн. тонн яблука, тобто мова йде про падіння врожаю одразу на 30%.

Ситуація із товарністю ще гірша, деякі українські господарства недоберуть 50-70% якісного яблука. Це може негативно вплинути на експорт, який активно зростав останні кілька сезонів», – каже Олександр Хорєв, керівник проекту «Fruit-inform».

Згідно прогнозам WAPA, в Польщі врожай яблука у 2019 році буде на 44% нижчим, ніж рік тому, і на 30% меншим у порівняні із середнім показником за попередні 3 сезони. Але загалом в ЄС врожай впаде лише на 20% до 10,5 млн.тонн і буде на 15% більшим ніж у неврожайному 2017 році. Падіння пропозиції польського яблука в цьому сезоні частково компенсується зростанням врожаю у Франції, Португалії, Нідерландах та Іспанії.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: