НОВИНИ

Українські бджолярі створять Центр юридичної підтримки

07.01.2019 07:00

Бджолярі в складі Спілки пасічників України створять новий структурний підрозділ — Центр юридичної підтримки. Таке рішення вони прийняли на IX з’їзді Спілки пасічників України, пише AgroPortal.

«Новостворений Центр юридичної підтримки буде опікуватися юридичними питаннями пасічників, захистом прав і представленням їхніх інтересів у судах, акумулюватиме пропозиції щодо вирішення проблем у бджільництві та братиме участь у розробці законопроектів для галузі», — пояснив член Спілки пасічників м. Києва Сергій Гриньов.

За його словами, сьогодні в Україні лише одиниці юристів, які добре розбираються в сфері бджільництва. Їх потрібно навчати, наприклад, яким чином збирати докази щодо отруєння бджіл, адже в грудні 2017 року відбулися певні зміни в Процесуальному кодексі: в нього внесли зміни, згідно з якими докази подаються тільки разом із позовом і до початку судового розгляду.

«Пасічник — не юрист, він не може себе захистити. Як показало літо 2018 року, в разі отруєння бджіл він навіть не може самостійно зібрати докази, щоб використовувати їх у суді. Як свідчить практика, в Україні суд тільки в рідкісних випадках задовольняє позовні заяви бджолярів з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок отруєння бджіл. Цього року було винесене перше таке рішення — про отруєння бджіл у Вінницькій області, та воно стосується випадку, зафіксованого ще в 2000 році. Тобто людина 18 років чекала цього рішення», — зазначає Сергій Гриньов.

За його підрахунками, створення і функціонування Центру юридичної підтримки для бджолярів можливе за умови сплати кожним членом Спілки пасічників України 300 грн на рік.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: