НОВИНИ

Україні варто ввести карантинні заходи на імпорт картоплі

14.02.2020 15:58
unnamed (6)

Імпорт картоплі в Україні в 2019 р. став рекордним — було ввезено 251 тис. т коренеплодів, що в 43 рази перевищує минулорічний показник і в 13 разів показник 2010 року. Про це йдеться в повідомленні ассоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише agroportal.ua.

Як наголошується, основними постачальниками картоплі в Україні стали країни СНД, які ввезли 95% від загального імпорту України до 2019 року, в тому числі: 84% Білорусь, 5% РФ і 4% Казахстан.

Країни Митного союзу обмежують ввезення на свої ринки української картоплі (в тому числі в частині проходження карантинних умов), в той час як Україна цей інструмент не застосовує. Відповідно, наслідком цього стали численні нарікання щодо якості ввезеного картоплі з України.

«Картопля є продуктом повсякденного споживання багатьох українців. Забезпечення населення картоплею протягом року, крім локального вирощування, все більше залежить від зберігаючих потужностей. Незважаючи на відкритість ринку, дисбаланс попиту та пропозиції товару швидко коригується імпортом», — пояснює експерт УКАБ Валентина Крапивко.

За словами Валентини Крапивко, в минулому році сусідні країни демпінгували вітчизняних виробників бульби, що негативно вплинуло на картоплярство України.

За даними Держстату, середні ціни картоплі, реалізованої вітчизняними підприємствами в 2019 році становили близько 5,5 грн/кг. В результаті вітчизняна картопля стала неконкурентною порівняно з імпортним товаром.

«В цілому, вітчизняне картоплярство здатне забезпечити населення продукцією і виходити на зовнішні ринки з конкурентною продукцією. Для цього необхідно поряд з гармонізацією законодавства, нарощувати промислове виробництва та потужності для зберігання бульби. Незважаючи на високу конкуренцію на зовнішньому ринку варто для імпортерів ввести дзеркальні карантинні заходи на митниці», — підсумувала експерт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: