НОВИНИ

Українець створив найбільшу в країні страусину ферму

22.02.2019 09:23

Ферма сім’ї Акіма Акіменка дісталася 15 років тому. Із самого дитинства Акім брав активну участь у розвитку сімейного бізнесу. І навіть коли прийшов час вступати до університету, й усі рідні та друзі вмовляли його їхати вчитися за кордон, він був категорично проти цієї ідеї – навпаки, прагнув залишитися і розвивати свою справу в рідній країні, пише uatv.ua.

“Мені завжди подобалося спілкування з самими птахами, завжди було що розповісти своїм одноліткам. Я досі навіть у неробочий час проводжу тут всі свята”, – говорить фермер Акім Акіменко.

В Україні страусяча ферма Акіменків є найбільшою за кількістю птиці.

“Думаю, що досвіду у нас більше всіх. Ми перші, хто почав розводити страусів взагалі в Україні, зараз на нашій фермі присутні всі види страусів. А саме – 3 види”, – зазначає власник господарства.

Найбільше поголів’я – це африканський страус. Також на підприємстві розводять австралійського ему й американського нанду. Між собою вони колосально відрізняються: африканський є найбільшим птахом, нанду – трохи менший, а найменший за розміром і найбільш агресивний – ему.

Перших тридцять птахів завезли 2000 року з Бельгії. Наразі загальне поголів’я ферми – близько 300 голів, але щороку їхня кількість варіюється.

В Україні на сьогоднішній день вирощуванням страусів займаються близько 60 господарств. Попри те, що перші ферми, які працюють у цьому напрямку, з’явилися на початку 2000-х, цей бізнес іще вважається новим і екзотичним. В Європі розведення страусів стало популярним в 70-х роках минулого століття.

“З урахуванням того, що страусина ферма – це безвідходне виробництво, крім цього, там можна проводити екскурсії. Тому такий бізнес можна вважати досить прибутковим. Приріст кількості особин страуса становить 8-10% на рік, а рентабельність такого підприємства може сягати до 20-40%, залежно від кількості страусів на фермі”, – відзначає аналітик Андрій Мокряк.

М’ясо страуса є цілющим і дуже дієтичним, має всього лише 98 кілокалорій. Воно легше засвоюється організмом навіть у порівнянні з індичкою, кроликом і телятиною, зауважує дієтолог Олена Шевченко.

“Страус – це птах, у якого корисне і м’ясо, і яйця. У м’ясі містяться незамінні мікро- та макроелементи, яких з іншою їжею ми не отримуємо, а також величезна кількість амінокислот. М’ясо дуже ніжне, абсолютно нежирне і повністю дієтичне. Ним можна харчуватися усім – від маленької дитини до людини похилого віку”, – додає дієтолог.
Фермер Акім Акіменко зазначає, що в розведення птиці вкладає всю душу. Годує тварин тільки екокормами, адже хімія пришвидшує їхній ріст, що може згубно вплинути на якість м’яса.

“Хочеться, щоб мої діти харчувалися екологічно, а наш народ вибирав здорову їжу”, – говорить фермер.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: