НОВИНИ

Україна знизила імпорт картоплі у два рази

10.12.2019 07:00
sort-kartofelya-adretta-opisanie-otzyivyi-1

У листопаді імпорт картоплі в Україну знизився в два рази. Про це повідомляє «Інфо-Шувар» із посиланням на дані Держстату.

Так, у листопаді Україна імпортувала 46 тис. т картоплі, проти 92,5 тис. т у жовтні. Загалом від початку сезону Україна імпортувала понад 186 тис. т картоплі, що є рекордом за всі роки незалежності.

«Падіння імпорту у листопаді було очікуваним. Вже у кінці жовтня ціни на картоплю почали знижуватися по всій країні і за рахунок цього стало менше бажаючих імпортувати. Втім загальна пропозиція картоплі на ринку не зменшилась, змінилась хіба що її структура за рахунок збільшення частки вітчизняної продукції. Рік тому ситуація з цінами була зворотною: на ринку продавалась виключно вітчизняна продукція, вартість її була мінімум в два рази меншою, втім саме з середини листопада 2018 р. ціни на картоплю почали впевнено рухатись вгору», — розповідає керівник департаменту «аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на кінець першої декади грудня картопля на ОРСП «Шувар» пропонується по 7-9 грн/кг. Від початку листопада ціни просіли мінімум на 15%, хоча вони залишаються рекордно високими.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: