НОВИНИ

Україна значно збільшила експорт гороху до ЄС

31.10.2019 13:51
Saharny-j-goroh

Україна за три місяці сезону 2019/20, незважаючи на менший урожай, експортувала 201,2 тис. тонн гороху, що на 22% більше, ніж було в той же період 2018/19 МР, але на 35% менше, ніж було в рекордному 2017/18 МР. Основним імпортером українського гороху в цьому сезоні залишається Євросоюз, інформує «УкрАгроКонсалт».

«Частка Євросоюзу в поставках українського гороху досягла рекордних 64%, витіснивши такі ключові раніше ринки збуту, як Індія, Туреччина або Пакистан. Крім країн Євросоюзу зростання експорту гороху з України відзначається в Таїланд і Непал», – відзначають аналітики.

Скорочення експорту зареєстровано в Туреччину (-48% до аналогічного періоду минулого сезону) і Пакистан (-77%).

Читайте також: Досвід вирощування озимого гороху та оцінка перспективності цієї бобової культури

Незважаючи на активні темпи експорту гороху з України в першому кварталі сезону, експерти прогнозують скорочення його в поточному сезоні до мінімального рівня за останні 4 маркетингові роки.

«Росія зібрала урожай гороху на рівні минулого року. При цьому темпи експорту гороху з Росії нижчі за торішні. На відміну від України, поставки російського гороху в країни Євросоюзу скоротилися. Скорочення поставок в ЄС російські експортери компенсували нарощуванням відвантажень гороху на ринок Індії», – уточнили аналітики.

На тлі зниження посівних площ під бобовими в Чорноморському регіоні, в 2019/20 МР пропозиція гороху з України і Росії на експорт скоротиться на 25% в порівнянні з минулим сезоном або до мінімального рівня за останні 4 сезони.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: