НОВИНИ

Україна змінила географію експорту волоського горіха

02.12.2020 10:02
voloski-gorihy-koryst-i-shkoda-dlya-organizmu2

В умовах пандемії коронавірусу, попит на волоський горіх знизився. Крім зниження обсягів експорту, відбулися зміни і в географічній структурі експорту українського горіха. Про це повідомляє ukrainefood, пише agronews.ua.

Звертає на себе увагу, перш за все, різке падіння поставок волоського горіха в Туреччину. Зниження поставок за перші 9 місяців в цьому напрямку склало 60% по відношенню до 2019 року.

Суттєве зниження Туреччиною українського горіха може бути пов’язане з тим, що ця країна довгий час виступала у роді своєрідного “перекупника” українського продукту. Турецькі переробники скуповували дешевий український горіх, переробляли, а затим продавали його вже значно дорожче, й часто назад в Україну.

Істотно знизилися поставки також в Білорусь, Грецію, Румунію, Ліван, ОАЕ і Грузію.

Якщо ж говорити про країни, які наростили закупівлі волоських горіхів в Україні, то варто відзначити дворазовий приріст експорту в Нідерланди, а також зростання експорту українських горіхів майже на 90% до Німеччини і більш ніж на 80% – до Австрії.

Набагато більше українських волоських горіхів стала закуповувати Польща. Збільшили імпорт Угорщина, Італія, Великобританія і Казахстан.

Якщо ж оцінювати довгострокові тенденції, то серед лідерів за приростом імпорту з України – Німеччина, Білорусь, Австрія, Великобританія, ОАЕ, Словенія і Хорватія. А ось поставки українських волоських горіхів в Ірак, Італію і Азербайджан мають тенденцію до зниження.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: