НОВИНИ

Україна стала найбільшим експортером чорниці до Китаю

29.05.2020 07:32
75855+-

Україна збільшила експорт замороженої чорниці лісової в Китай в 5,5 рази за перші чотири місяці 2020 року. Загальна виручка від експорту за цей період досягала $ 6 млн. Про це повідомляють аналітики fruit-inform, пише agronews.ua.

В результаті різкого зростання обсягу поставок, Україна стала провідним постачальником замороженої лісової чорниці в цю країну, обійшовши Канаду, Швецію, Латвію, Білорусь, Росію і Польщу, які також експортували цю ягоду в Китай в замороженому вигляді.

Відзначимо, що це була єдина позиція плодоовочевої групи, яку Україна експортувала в Китай. Поставок ядра волоського горіха, які Україна здійснювала в Китай роком раніше, в 2020 році не було.

Зростання поставок замороженої чорниці лісової в Китай з України спостерігається вже шостий рік поспіль. За 2015 рік обсяг експорту склав $ 383 тис. Після цього обсяги щороку збільшувалися і досягли $ 2,8 млн до 2018 року. Потім, в 2019 році, пішов справжній прорив, коли експорт замороженої чорниці виріс відразу більш ніж в три рази – до $ 10 млн. Тому, можна з високою часткою ймовірності припустити, що в 2020 році буде оновлено рекорд експорту цих ягід з України в Китай.

Нагадаємо, що Україна вже досить давно домагається дозволу на поставку черешні і лохини в Китай, проте протокол про доступ до ринків Китаю до сих пір не підписаний. Тому черешня з України для китайського ринку поставляється, переважно, через Гонконг, однак обсяги таких поставок порівняно невисокі.

Нагадаємо, закупівельна ціна на молоко селянських господарств впала майже до собівартост.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: