НОВИНИ

Україна збільшує імпорт джемів та повидла

27.03.2019 07:00

За останній рік Україна збільшила закупівлі в 1,4 рази. Україна поступово збільшує закупівлі джемів та повидла на зовнішньому ринку. Як повідомляють аналітики AGRI-GATOR, тільки за останній рік обсяги імпорту цієї продукції зросли на 44%. Крім того, експерти звертають увагу на те, що доволі помітно змінився рейтинг основних постачальників джемів та повидла на український ринок.

Як свідчать дані Державної служби статистики, у 2018 році Україна імпортувала 7,5 тис.тонн джемів та повидла, тоді як ще попереднього року українські компанії закупили цієї продукції на зовнішньому ринку всього 5,2 тис.тонн.

При цьому зазначимо, що головними постачальниками виступали Греція та Еквадор. На долю кожної з країн випало по 14% від загального обсягу імпорту, або по 1,1 та 1,0 тис.тонн відповідно. Цікавим є той факт, що ще у 2017 році ані Греція ані Еквадор не входили навіть у ТОП-5 голових постачальників, посідаючи 20 та 7 сходинки рейтингу. Нагадаємо, що у 2017 році найбільше джемів та повидла Україна закупила в  Іспанії (0,9 тис.тонн), Молдові  та Коста-Рікє (по 0,8 тис.тонн).

Якщо розглядати імпорт джемів та повидла у грошовому еквіваленті, то слід зазначити, що у такому випадку обсяги закупівель зросли менш суттєво — лише на 29%. Для порівняння, якщо у 2017 році Україна витратила на імпорт цієї категорії продукції $7,2 млн, то вже у 2018 році цей показник сягнув $9,3 млн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: