НОВИНИ

Україна виробляє меду більше, ніж може продати на експорт і вжити на внутрішньому ринку

25.12.2019 08:32
getimg

Україна виробляє близько 70-80 тис. т меду в рік, що перевищує обсяги експорту та споживання цієї продукції на внутрішньому ринку і призводить до накопичення запасів. Про це розповідає Віктор Іванченко, директор з розвитку «Асканія-Пак», передає «Інтерфакс-Україна».

«Оцінювальний обсяг виробництва меду в Україні становить 70−80 тис. т на рік. Україна виробляє меду більше, ніж може продати на експорт і вжити на внутрішньому ринку, і ці залишки переходять з року в рік. Сьогодні це великий надлишок, який тисне на ринок. За нашими оцінками, на руках у пасічників від 35 до 40 тис. т», — стверджує експерт.

За прогнозами фахівців, в першому півріччі 2020 року Україна відправить на експорт близько 20−25 тис. т, а 15 тис. т перейдуть у залишки на наступний рік.

Найбільшими покупцями українського меду є Європа, вона закуповує близько 40−45 тис. т на рік та США — від 5 до 10 тис. т в рік. Середній обсяг експорту українського меду становить 50−55 тис. т.

«З початку сезону закупівельні ціни на мед в Україні знизилися майже на 22% —— до 32 грн/кг меду. Сьогодні на зниження ціни впливають не експортери, а пасічники. Через три місяці з початку сезону ціна впала до 25 грн/кг. Закупівельна ціна підійшла впритул до собівартості меду в виробництві. Тому ми можемо бачити кризу у виробництві меду. Не скажу, що буде різке скорочення обсягу виробництва, але збільшення найближчим часом точно не буде», — вважає Віктор Іванченко.

Зазначимо, що Україна є світовим лідером за обсягом виробництва цієї продукції на душу населення та п’ятим виробником меду в світі, першим в Європі. Бджільництвом в Україні займається близько 80−100 тис. чоловік. На внутрішньому ринку України споживається близько 20 тис. т меду, при цьому через організований роздріб продається не більше 5%.

Основний обсяг меду (90−95%) продають приватні бджолярі через персональні контакти з споживачем (від знайомого до знайомого), або на ринках. 90−95% меду, який продається на внутрішньому ринку, не проходить перевірку на відповідність показникам якості.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: