ВАЖЛИВО

Україна втратила лідерство в поставках кукурудзи

13.04.2021 09:35
kukuruza-na-zimu-v-pochatkax_1594881611_13_max

За підсумками поточного року США, вперше з 2015 р, можуть змістити Україну з позиції основного постачальника кукурудзи до Китаю. Про це повідомляє “АПК-інформ”, пише agronews.ua.

Як уточнюється, в січні-лютому поточного року Китай активно імпортував зернову зі США, через що країна випередила Україну в поставках кукурудзи імпортеру. При цьому, на думку операторів ринку, поставки американської зернової можуть скласти близько 70% від усього імпорту кукурудзи в КНР в поточному році.

Варто відзначити, що з березня 2020 р. в Китаї ціни на кукурудзу активно підвищувалися, досягаючи позначки в 2900 юанів/т ($442 за тонну). На початок поточного місяця ціни на зернову становили близько 2730 юанів/т, проте за останній тиждень знову збільшилися на 150 юанів/т. Зростання цін обумовлене змінами в балансі попиту і пропозиції кукурудзи в КНР. Зокрема, запаси зернової в країні значно скоротилися.

Внаслідок цього імпорт кукурудзи в КНР різко збільшився. Згідно з даними агентства ASKCI, в січні-лютому п.р. Китай імпортував 4,8 млн тонн зернової, що на 414% перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Нагадаємо, що Україна експортує понад 90% виробленої соняшникової олії.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: