ГОЛОВНЕ

Україна в цьому сезоні імпортує майже всю цибулю із країн Азії

05.02.2019 08:54

Овочевий сезон 2018/19 років багатий на несподіванки, однією з них стало те, що Україна вперше за історію своєї незалежності стала одним із головних покупців цибулі в  країнах Азії. В першому півріччі сезону ( по листопад включно) Азербайджан, Казахстан та Узбекистан стали головними постачальниками цибулі в Україну. Азербайджан можна сміливо вважати абсолютним лідером за обсягами поставок цибулі на український ринок, з цієї країни  серпня по листопад 2018 року було ввезено рекордний обсяг продукції  4,6 тис. тонн, повідомляє Іnfo.shuvar.

Поставки з Казахстану та Узбекистану розпочались у вересні і до кінця осені з цих країн було ввезено на український ринок майже 1 тис. тонн цибулі. Це означає, що протягом осені частка країн Азії в загальному імпорті склала понад 75%, від початку сезону Україна імпортувала загалом  7,4 тис. тонн.

За даними експерту для країн Азії цей рік став щедрим подарунком, у місцевих виробників  з’явилась можливість не просто заробити на експорті а й познайомитись з вимогами ринку ЄС.  Від початку осені в країнах Азії  українські імпортери  вимушені конкурувати в покупцями з Польщі, країн Прибалтики, Румунії, Естонії.

«Неврожай в країнах ЄС призвів до суттєвих  якісних змін в системі торгівлі в країнах Центральної Азії. Раніше майже всю цибулю вони відправляли до Росії, а в цьому році місцеві фермери відчули альтернативу і зрозуміли наскільки ціна на продукт залежить від якості.  Звичайно прогресу ще заважає залежність від ринку РФ, але деякі господарства Азії вже сьогодні мають контракти на поставку великих партій цибулі в країни ЄС і роблять все можливе для того щоб підготувати продукт , відповідно специфікації покупця. Найбільший прорив в цьому демонструють господарства Казахстану», – додає Тетяна Гетьман.

В попередні роки країни Азії експортували цибулю ситуативно і обсяг суттєво варіювався з сезону в сезон в залежності від обсягів місцевого виробництва та ситуації на зовні. Так протягом останні  десяти років  Азербайджан експортував від 1,8- 8,8 тис. тонн цибулі,  в Узбекистані  експорт змінювався від 11 до 37 тис. тонн.

Найбільший експортний потенціал має Казахстан, в роки з найменшим зовнішнім попитом казахським фермерів вдавалось експортувати 23,5 тис. тонн цибулі а в найкращі сезони цей обсяг збільшувався до 98 тис. тонн, тобто майже 20% від загального виробництва. За останні 10 років Україна імпортувала відносно великі обсяги цибулі двічі: в сезоні 2010/2011 років в країну було ввезено понад 43 тис. тонн продукції і в сезоні 2013/2014 років імпорт склав майже 33 тис. тонн. В обох випадках Польщі була головним постачальником.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: