ВАЖЛИВО

Україна цьогоріч планує імпортувати 450 тис тонн картоплі

03.03.2021 13:07
34_main

Міністерство розвтку економіки, торгівлі та сільського у балансі попиту та пропозиції картоплі на 2021 рік запланувало імпортувати 450 тис. тонн та експортувати 3 тис. тонн продукції. Про це написала на своїй сторінці в Facebook виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, повідомляє agronews.ua.

За словами директора Асоціації, єдина поступка та реалістична цифра, яку привнесло відомство в свою статистику – скорочення споживання одним середньостатистичним українцем картоплі з 143,4 кг/рік у 2017/18 році до 130 кг/рік.

 «Украй неприємно виглядає прогноз балансу картоплі в оприлюдненому начебто доопрацьованому за участю ГО балансі, яку готували чиновники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в рамках міжвідомчої робочої групи зі складання баласнів попиту/потреби внутрішнього ринку», – зауважила Руженкова.

Вона пояснила, що Українська асоціація виробників картоплі просила чиновників зробити реалістичну оцінку ринку без втрачених територій Донеччини, Луганщини, Криму, зробити поправку на скорочення врожайності і площ, у тому числі в домогосподарствах. Але прохання не було почуто. Як і прохання деталізувати “інше”, вказавши в ньому окремою строкою кількість картоплі на переробку (Україна задекларувала своє бажання розвивати переробні підприємства та продукти з доданою вартістю).

 «Для імітації демократизму до роботи були залучені в якості експертів усі бажаючі. Проте наша думка нікого не цікавила. Умовляння переглянути брехливі цифри внутрішнього виробництва в 20 млн т подіяли на аналітиків від держави абсолютно протилежно – цифру збільшили ще на 1,3 млн т. Спроби переконати, що на корм худобі не іде 6,5 млн т, не долетіли до вух бюрократів «, – пише Руженкова.

За її словами, в Україні немає такої кількості великої рогатої худоби, щоб з’їдати стільки картоплі.

«Єдине, де йойкнуло серце чиновників, кількість споживання картоплі на 1 людину – знизили до 130 кг/особа», – проінронізувала виконавчий директор УАВК.

В УАВК переконані, якби в міністерських балансах з`явиться окрема строка «Експертна оцінка», де значилося б, що Україна вирощує не більше 15 млн т картоплі, це дозволило б іноземним інвесторам правильніше оцінювати стан внутрішнього ринку.

«Знайте, на тверде переконання чиновників, в Україні живе 42 млн осіб, а останній підрахунок площ під картоплею у домогосподарствах проводився 1998 року», – резюмувала Руженкова.

Нагадаємо, що озвучено умови виходу української картоплі на ринок ЄС.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: