НОВИНИ

Україна та ЄС узгоджують позиції щодо торгівлі продукцією птахівництва

01.10.2019 16:28
eu-2891828_960_720 (1)

Відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна взяла на себе зобов’язання наближувати національне законодавство до права ЄС (EU acquis), зокрема в сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ). На виконання цих зобов’язань прийнято наказ Мінагрополітики від 16.11.2018 № 553, яким затверджені Вимоги щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки. Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

Документ напрацьовувався спільно з експертами проекту технічної допомоги ЄС та враховує положення Регламенту ЄС 798/2008 у частині наближення до вимог ЄС, в тому числі при ввезенні продукції птахівництва.

Крім того, під час роботи над зазначеним наказом Україна дотримувалася своїх зобов’язань транспарентності відповідно до членства у Світовій організації торгівлі, та нотифікувала відповідний проект документу вперше ще у 2016 році (G/SPS/N/UKR/111; G/SPS/N/UKR/111/Rev.1). Під час комунікативного процесу щодо цього документа коментарі були отримані від ряду торговельних партнерів, в тому числі і від європейських.

Відповідно до положень згаданого наказу, форми міжнародних сертифікатів можуть узгоджуватися Держпродспоживслужбою із компетентним органом країни-імпортера на підставі оцінки ризиків, якщо не встановлені особливі вимоги до окремих видів підконтрольних об’єктів.

Варто наголосити на постійній і довготривалій комунікації та співпраці між відповідальними структурами України та ЄС – Держпродспоживслужбою та Генеральному Директорату Єврокомісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE), зокрема і в частині погодження єдиних форм міжнародних сертифікатів для імпорту продуктів на територію України.

Так, на сьогодні вже погоджені єдині форми ветеринарних сертифікатів для імпорту в Україну молока і молочної продукції, а також колагену та/або желатину, які діють однаково для усіх 28 держав-членів ЄС.

Також під час регулярних відеоконференцій та робочих перемовин з ЄК сторони узгодили позиції щодо єдиних ветеринарних сертифікатів для імпорту в Україну м’яса птиці та яєчних продуктів. Робота перебуває на фінальній стадії.

Крім того, за результатами відеоконференції з DG SANTE, яка відбулась 18.09.2019Ю, з метою попередження можливого впливу на торговельний режим з ЄС Держпродспоживслужба запропонувала Єврокомісії для розгляду проекти двох міжнародних сертифікатів: для ввезення на митну територію України подрібненого (січеного) м’яса та/або м’яса механічного обвалювання (ММО) свійської птиці з Європейського Союзу, а також для ввезення подрібненого (січеного) м’яса та/або м’яса механічного обвалювання (ММО) свійської птиці з України до ЄС. Домовленості про узгодження цих документів досягнуто.

Наразі це питання перебуває на розгляді DG SANTE.


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: