НОВИНИ

Україна та Канада розширюють співпрацю в сфері біоекономіки та агротехнологій

13.02.2019 08:49

Україна та Канада планують розширювати співпрацю в напрямах біоекономіки та зеленою економіки, а також співробітництво в галузі агротехнологій, освітній та науково-дослідній сфері на рівні урядів. Про це повідомила в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

За її словами, ці питання обговорювались на зустрічі представників Мінагрополітики України з послом Канади в Україні Романом Ващуком.

Трофімцева зауважила, що Україна експортували до Канади в 2018 році продукції АПК на $9,9 млн, тоді як в 2016 році ця сума складала лише $4,9 млн.
Імпорт з Канади аграрної та харчової продукції за 2018 рік склав $49,9 млн.

«Знову ж таки, як я часто зазначаю, ці цифри замалі і не відповідають можливостям двосторонньої торгівлі в сфері АПК між нашими країнами. Тому основні напрямки роботи на найближчий час для нас це збільшення обсягів торгівлі та її диверсифікація», – написала Трофімцева у Facebook.

За інформацією Мінагрополітики, вітчизняні експортери у минулому році збільшили поставки на канадський ринок: соків – $5,7 млн (+140%); шоколаду – $330 тис. (+40%); кондвиробів з цукру – $160 тис. (+32%); води з цукром – $260 тис. (+50%).

Трофімцева також зазначила, що у 2018 році завдяки дії угоди про ЗВТ Україна вперше поставили на ринок Канади такі продукти як: кукурудза, риба сушена, морожені плоди та овочі, готові супи та заготовки, овочі сушені, насіння деяких олійних культур.

Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою набула чинності 1 серпня 2017 року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: