НОВИНИ

Україна вперше експортувала заморожені ягоди у США

01.06.2020 12:02
Zamorozhennaya-klubnika-825x510

За перші чотири місяці 2020 року українські компанії наростили експорт заморожених ягід і фруктів на 20% в натуральному вимірі та на 37% у вартісному вимірі в порівнянні з тим же періодом 2019 року. Про це повідомляє fruit-inform, пише agronews.ua.

Україна здійснила перші досить великі поставки замороженої суниці садової (полуниці) у США в 2020 році. В той же час, найбільшим покупцем замороженої суниці садової (полуниці) з України у перші місяці 2020 року було Польща, яка більш ніж подвоїла обсяги закупівлі.

Ще більш різко зріс експорт замороженої суниці в Німеччину і Чехію, які зайняли друге і третє місце в рейтингу покупців.

Трійка ключових країн щодо поставок замороженої малини була такою ж, як і по суниці садової – Польща, Чехія і Німеччина, при цьому найбільший приріст експорту відзначався в Польщу, Німеччину, Італію, Нідерланди та Бельгію. Практично ті ж країни були і серед лідерів по закупівлях в Україні чорниці лісової в 2020 році.

Незважаючи на пандемію коронавируса, торгівля замороженими ягодами активізувалася саме в другій половині сезону, тому що за перші шість місяців сезону (з липня по грудень 2019 року включно) експорт заморожених ягід і фруктів знизився на 14% по відношенню до попереднього року в натуральному вимірі і на 6% – у вартісному, йдеться у повідомленні.

Серед категорій «заморозки», які виросли більше інших, слід зазначити заморожену суницю садову. Її експорт з України виріс в 2020 році в порівнянні з тим же періодом минулого року більш ніж в два рази в натуральному вимірі. Також більш ніж на 40%, зріс експорт замороженої малини. А ось експорт замороженої чорниці лісової залишився приблизно на тому ж рівні, що і роком раніше.

Проте, якщо говорити про обсяги експорту, то лідером залишалася чорниця лісова, до неї наблизилася за обсягом експорту у фізичному вираженні заморожена малина і значно менше експортувалося замороженої суниці садової.

Нагадаємо, ціна на ранню українську черешню впала найбільше серед країн регіону.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: