НОВИНИ

Україна стала основним постачальником кукурудзи до Єгипту

30.06.2020 16:02
vn_63-92086853376693

Незважаючи на сильну конкуренцію з Південною Америкою, частка української кукурудзи на ринку Єгипту залишається істотною у поточному 2019/20 МР і становить майже 36% від усього обсягу закупок кукурудзи Єгиптом. Минулого року частка України складала 32%. Про це повідомив Refinitiv Agriculture в Telegram, пише agronews.ua.

Станом на 1 червня 2020 року з початку поточного сезону Єнипет імпортував 6,15 млн т кукурудзи, що на 19% перевищує обсяг закупівель за аналогічний період минулого сезону. 

«Основними постачальниками кукурудзи в Єгипет є країни Південної Америки (Аргентина і Бразилія) і Чорноморського регіону, включаючи Україну і Румунію», – вказали експерти.

З початку поточного сезону за період жовтень 2019 р.-травень 2020 року Україна поставила в Єгипет більше 2,4 млн т кукурудзи, що становить 36% загального імпорту.

«Для порівняння, в минулому 2018/19 МР частка української кукурудзи на ринку Єгипту склала 32%», – підкреслили аналітики.

У повідомленні вказується, що сумарна частка поставок південноамериканської кукурудзи на єгипетському ринку в поточному сезоні досягає поки 41%, але може вирости. Починаючи з березня поточного року поставки кукурудзи з України в Єгипет почали знижуватися, тоді як Аргентина нарощує відвантаження.

«З липня можуть збільшитися поставки кукурудзи з Бразилії», – прогнозують експерти.

За їх словами, низькі ставки фрахту і ціни на американську кукурудзу створюють сильну конкуренцію для української кукурудзи на ринку Єгипту.

«За інформацією операторів українського ринку, протягом травня-червня ціни пропозицій з постачання кукурудзи в Єгипет з Південної Америки були на $ 5-10 за т нижче, ніж для українського товару», – наголошується в повідомленні.


Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: