НОВИНИ

Україна скоротила експорт сої майже на 40%

21.02.2019 12:57

У 2018/19 маркетинговому році (ринок соєвих бобів України функціонує за новими правилами відшкодування ПДВ, які передбачають, що при експорті сировини на відшкодування ПДВ можуть претендувати тільки сільськогосподарські підприємства-виробники сої, пише ukragroconsult.com.

Як пише УкрАгроКонсалт, до цього моменту було багато протиріч і узгоджень між усіма учасниками ринку і, здавалося б, точки дотику знайдені, правки внесені, сезон вже наближається до екватора, проте трейдерів як і раніше не залишає надія «відвоювати» право на відшкодування ПДВ.

Аналітики відзначають, що ще до початку МР було зрозуміло, що ринку не уникнути трансформації, при цьому перші прогнози озвучувалися вкрай обережно.

Наразі вже можна говорити про тенденції та проміжні результати поточного 2018/19 сезону:

за підсумками п’яти місяців (вересень-січень) експорт сої скоротився більш ніж на 38%;

обсяги переробки соєвих бобів за вересень-листопад зросли порівняно з минулим сезоном на 19,3% (випуск соєвої олії склав 73,5 тис. тонн проти 61,6 тис. тонн роком раніше).

За прогнозами експертів, незважаючи на більш активну другу половину поточного сезону, завершиться маркетинговий рік зі значними запасами соєвих бобів і «важким» балансом.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: