НОВИНИ

Україна рекордно збільшує обсяги імпорту ранніх фруктів

09.06.2020 15:32
a0f2cf4-abrycosy

У червні 2020 року в Україні очікують на рекордні обсяги імпорту черешні. Насамперед, із Туреччини, яка, на відміну від усіх основних конкурентів, від погодних примх не потерпіла і виростила пристойний урожай. Про це повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

Як і в Узбекистані – країні, яка є третім у світі експортером цих кісточкових. До речі, центральноазійські аграрії цьогоріч втратили від 15 до 20% очікуваного урожаю.

А ось в усіх країнах Європи, де масово вирощують черешні, із урожаєм, як і у нас, – великі проблеми. Подекуди втратили 40-60%. Приміром, молдовської черешні в Україні, схоже, також буде небагато. Втрати черешневого урожаю в тамтешніх господарствах сягнули 30-40%. Майже все вирощене експортують до країн ЄС. На український ринок потраплятимуть лише невеликі партії.

Не розраховують аграрії цьогоріч і на великий власний урожай абрикосів. Сади також потерпіли від заморозків. Зав’язі небагато. Але на цьому сегменті ринку, за прогнозами галузевих експертів, особливих цінових антирекордів не буде. Адже його, вочевидь, відрегулюють завдяки імпорту. Вже найближчими тижнями в Україну надійдуть великі партії цих фруктів із Туреччини, Узбекистану й Іспанії. Уже зараз у деяких торговельних мережах абрикоси подешевшали приблизно у 1,5-2 рази порівняно із кінцем травня, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні оприлюднено рентабельність виробництва смузі з нішевих агрокультур.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: