НОВИНИ

Україна продовжує активно нарощувати імпорт томатів

15.04.2019 11:58

Тільки за останній місяць поставки томатів в Україну збільшилися в 1,5 рази. Українські оптові компанії продовжують активно збільшувати обсяги закупівель томатів на зовнішньому ринку. Як відзначають аналітики EastFruit, тільки з лютого обсяги поставок цієї продукції зросли майже в 1,5 рази.

Так, якщо в лютому Україна закупила на зовнішньому ринку 5 тис.тонн томатів, то вже в березні цей показник досяг позначки в 7,1 тис.тонн.

При цьому експерти підкреслюють, що такі тенденції зберігаються з початку року: в першому кварталі країна закупила на зовнішньому ринку на 19% більше томатів, ніж за той же період роком раніше. У вартісному вираженні обсяг поставок на український ринок виріс ще істотніше – на 22%. Для порівняння, якщо за перші три місяці 2018 року томатів на український ринок було ввезено на $ 10 млн, то вже в поточному сезоні поставки оцінюються на рівні $ 12,2 млн.

При цьому галузеві експерти підкреслюють, що як мінімум в найближчі два місяці такі тенденції і далі будуть зберігатися, оскільки вже традиційно пік імпорту томатів в Україну припадає саме на квітень-травень і сходять на «ні» на початок липня, коли більш масово починає надходити на ринок томат з місцевих літніх теплиць.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: