НОВИНИ

Україна посіла 29-е місце у світі за площею виноградників

17.11.2020 11:02
f_c292ZXRza2F5YS1hZHlnZXlhLnJ1L2ltYWdlcy9mb3RvLzIwMTgvMDIvNC5qcGc_X19pZD0xMDM5MzA=

Україна за площею виноградників посідає 29-е місце у світі та 12-е у Європі, розповіла заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Ольга Ходаківська, виступаючи на III Міжнародному виноробному конгресі «Сучасні підходи у виноградарстві та виноробстві». Про це повідомляє прессцентр ННЦ «Інститут аграрної економіки», пише agronews.ua.

За її словами, Україна має значний потенціал до нарощування обсягів виноградників, а відповідно й виробництва винопродукції, яке нині становить близько 10 млн декалітрів, а у 2018 році сягнуло 19,7 млн декалітрів.

Ольга Ходаківська привернула увагу до спадної динаміки переробки винограду на виноматеріали в Україні та зменшення рентабельності діяльності підприємств з виробництва виноградних вин.

Звертає на себе увагу і той факт, зауважила науковець , що з кожним роком неухильно зростає обсяг імпорту вин до України, тоді як їх експорт досить суттєво коливається по роках. Загалом маємо негативне зовнішньо торгівельне сальдо у -135 млн дол. США. Тобто купуємо за кордоном значно більше, ніж продаємо, зауважила експерт.

Маючи 15 природно-виноградарських макрозон і 58 мікрозон, за сприятливої політики держави Україна має всі можливості опинитися в двадцятці світових лідерів з виробництва вина та винопродукції. А це і є один із напрямів генерування доданої вартості, нарощувати потенціал якої ми так прагнемо, підсумувала Ольга Ходаківська.

Нагадаємо, на Одещині зростають площі під лавандою.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: