НОВИНИ

Україна подвоїть експорт лохини в 2019 році

22.03.2019 13:19

Згодом Україна цілком може увійти в клуб найбільших світових експортерів лохини. Вперше в програмі Глобального ягідного конгресу (Global Berry Congress), який відбудеться 26 березня 2019 року в Роттердамі, Голландія, буде відразу кілька презентацій, присвячених ягідному бізнесу України, пише EastFruit.

Ініціатором і організатором участі українських компаній у цій події є економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. В рамках конгресу, він вже традиційно поділиться прогнозами розвитку ягідного бізнесу в Україні та інших країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Однак саме Україна зараз цікавить іноземних трейдерів найбільше, так як вона вже досить голосно заявила про себе на світовому ринку.

«Ми вже багато років системно і цілеспрямовано просуваємо Україну як потенційно одного з найважливіших постачальників ягід в Європу, на Близький Схід і в країни Азії. У 2019 ми прогнозуємо різке збільшення експорту свіжих ягід з України, перш за все лохини. Наші оцінки показують, що експорт лохини з України може досягти 4,5-5,0 тис. Тонн і буде рекордним, перевищивши рекорд минулого року мінімум в два рази », – говорить Андрій Ярмак.

«В минулому році ми здивували ягідний світ під час Глобального ягідного конгресу бурхливим розвитком виробництва і експорту малини в Україні, і мій прогноз на 2018й рік все порахували занадто оптимістичним. Однак реальний обсяг експорту ягід перевищив мій прогноз майже на третину! В цьому ж році ми озвучимо вже п’ятирічні прогнози експорту свіжих і заморожених ягід: малини, лохини, суниці садової, ожини, смородини чорної та смородини червоної, чорниці дикоростучої та інших », – говорить експерт.

За оцінками аналітиків EastFruit, очікуваний різкий ріст врожаю лохини в Україні в 2019 році призведе до зниження рівня внутрішніх цін, що стимулюватиме розвиток експорту. Зокрема, вже зараз майже всі великі компанії-виробники лохини активно проходять сертифікацію згідно стандартів GlobalG.A.P, а також розширюють можливості по охолодженню, зберігання, сортування та пакування свіжої лохини для експорту.

Щоб реалізувати такі амбітні експортні плани і уникнути цінового колапсу по голубиці, українські виробники активно шукають ринки збуту для своєї продукції. В кінці березня відразу кілька фермерів-виробників лохини з України візьмуть участь в торговому форумі Fruit Trade Ukraine – Middle East, що створить можливості для поставки ягоди в цей регіон вже влітку 2019 року. Форум організований ФАО і ЄБРР за підтримки Євросоюзу в рамках ініціативи EU4Business, а також українського уряду і ТПП Дубая.

Цей же проект ФАО і ЄБРР спільно з Українською плодоовочевої асоціацією, Fruitnet і АПК-Інформ: овочі і фрукти, організовує приїзд в Україну до 20 великих імпортерів лохини та інших ягід з Євросоюзу з 20 по 25 травня 2019 року. В рамках найбільшої ягідної конференції України «Ягідний бізнес України: заморозка і свіжий ринок» буде організований торговий форум, де українські постачальники матимуть можливість провести ділові переговори з покупцями з Євросоюзу.

Всі ці зусилля повинні надати істотну підтримку ринку лохини і експортним можливостям України, яка цілком може з часом увійти в клуб найбільших світових експортерів лохини.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: