НОВИНИ

Україна побила рекорд з імпорту яблук

11.10.2019 07:00
ot-chego-zavisit-vkus-iablok-01-530796-URVhBVQu-1024x696

Обсяг вітчизняного імпорту яблук із липня по вересень поточного року найвищий за три останні роки і становить 6,8 тис. т. Такі дані наводить shuvar.com.

Водночас обсяг експорту за цей же період у порівнянні з попереднім роком майже не змінився та є 2,5 рази меншим, ніж імпорт. За перші 3 місяці сезону 2019/2020 Україна продала на зовнішніх ринках 2,6 тис. т яблука.

«Ми зафіксували негативний торговельний баланс на ринку яблука у вересні, і це дивує, адже в цей період ми збираємо власний врожай. У попередні 2 сезони у вересні ми яблука майже не імпортували, а експорт був у 7 разів більше від імпорту. Про імпорт ми взагалі згадували ближче до весни», — повідомила керівник департаменту «аналітика ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Вона додала, що в цьому сезоні в Україні відчувається брак пропозиції яблука експортної якості, до того ж вартість українського яблука зросла майже у 2 рази. Зміцнення гривні теж не сприяє експорту. Водночас, у Польщі, де цього року очікується один із найгірших врожаїв, яблуко сьогодні вже коштує на 20 % дешевше, ніж в Україні. А Польща завжди була головним постачальником яблука в Україну.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: