НОВИНИ

Україна нарощує зимовий експорт тепличних овочів

11.02.2019 11:58

Україна в січні 2019-го експортувала 140 тонн тепличних помідор та 221 тонну тепличних огірків. Це – рекорд експорту цих овочів у зимовий період. Помідор 2019-го продано на 26% більше, ніж роком раніше, а огірків відповідно – на 58%. Також зростає й споживання цих тепличних культур українцями. Причина такої позитивної динаміки – поява на ринку високотехнологічних теплиць зі світлокультурою. Про це повідомляє EastFruit.

На високотехнологічних підприємствах тепличні овочі вирощують цілорічно. Хоч вартість створення подібних господарств удвічі дорожча, однак окупність надходить досить швидко, стверджують експерти. Так, вартість 1 га теплиць за традиційними технологіями вирощування перевищує 1,5 млн. євро. При застосуванні LED-технологій, тобто вирощування в умовах світлокультури ціна зростає до 3,0 млн. євро.

Високий попит на тепличні овочі в зимовий період спостерігається в країнах ЄС. Там українські виробники мають можливість отримати за свою продукцію досить високу ціну, якщо вона буде високої якості. Більше того, вже зараз окремі тепличні господарства розглядають варіанти експорту до країн Близького Сходу.

Наразі в Україні сумарна площа скляних теплиць 280 га проти орієнтовних 8 тис. га плівкового типу. Тоді як, приміром, у Нідерландах скляні теплиці займають більше 6 тис. га.

 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: