НОВИНИ

Україна нарощує експорт лохини

28.03.2019 07:00

Україна вийшла на третє місце в світі за темпами приросту експорту лохини і скоро наздожене Польщу за обсягом. Україна за темпами зростання експорту лохини в даний момент вийшла на третє місце в світі, поступаючись лише Перу і Португалії. Про це заявила представник голландського Рабобанка Сінді Ван Рійсвік (Cindy van Rijswick) під час виступу на Всесвітньому ягідному конгресі в Роттердамі, Нідерланди, повідомляє прес-служба УПОА.

Темпи приросту експорту лохини з України Рабобанк оцінює в 60% на рік, проте відзначає, що загальні обсяги експорту залишаються невеликими, значно поступаючись світовим лідерам, до яких відносяться Чилі, Перу та Іспанія.

На цьому ж заході свої прогнози озвучив і Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). «Ми прогнозуємо, що через п’ять років Україна зможе експортувати близько 20 тис. тонн лохини, переважно в свіжому вигляді. За цим показником Україна зрівняється з Польщею, яка зараз займає друге місце в Європі після Іспанії з експорту лохини. Проте щоб досягти такого показника, виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, адже в Україні всього п’ять фермерів мають сертифікат GlobalG.A.P., який є лише мінімальним умовою доступу до ринку ЄС. Однак навіть з відповідністю цих базових умов у виробників виникає безліч проблем», – зазначає експерт.

Він також відзначив недостатні зусилля з диверсифікації експорту з боку українських виробників. «Акцент на експорт в країни Євросоюзу є хорошим рішенням, тому що ЄС знаходиться поруч з нами. Наприклад, відстань від Луцька до Берліна менше 1 тис. км, в той час як відстань від ключових виробничих регіонів в Іспанії до Берліна – близько 3 тис. км, тобто втричі більше. Однак потрібно розуміти, що існують ринки, де в наш сезон виробництва можна отримати більш високу ціну на лохину, і до таких ринків належать Близький Схід і Південно-Східна Азія. При цьому навіть в Європі, на жаль, Україна докладає поки що недостатні зусилля для просування експорту», –  каже експерт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: