НОВИНИ

Україна на 100% вичерпала річні квоти на безмитні поставки ряду товарів до ЄС

17.03.2021 14:04
5d851bbe84a97_

Україна на 100% вичерпала річні квоти на безмитні поставки виноградного та яблучного соку (20 тисяч тонн – річний обсяг), меду (шість тисяч тонн) та оброблених томатів (десять тисяч тонн) в країни Європейського союзу в рамках зони вільної торгівлі. Такі дані надали в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Про це повідомляє Радіо Свобода, пише agronews.ua.

Річні квоти на ячмінну крупу та борошно (7 800 тонн – річний обсяг) використано на 83%; кукурудзу, кукурудзяне борошно та гранули (650 тисяч тонн) – на 74%; цукор (трохи більше 20 тисяч тонн) – на 45%, крохмаль (десять тисяч тонн) – на 34%; оброблену продукцію з зернових (дві тисячі тонн) – на 30%, м’ясо птиці та напівфабрикати з м’яса птиці (70 тисяч тонн основна квота, 20 тисяч тонн додаткова) – на 25% і 4% відповідно; яйця та альбуміни (три тисячі тонн основна і три тисячі тонн додаткова) – 25 % і нуль відповідно.

Менше вичерпані річні квоти на овес (чотири тисячі тонн – річний обсяг) – 21%; часник (500 тонн) – 16%; пшеницю м’яку, пшеничне борошно і гранули (мільйон тонн) – 13%; висівки, відходи та залишки (22 тисячі тонн) – 10%; продукцію з обробленого молока (дві тисячі тонн) – 5%, продукти переробки солоду та крохмалю (дві тисяі тонн); продукти переробки солоду та крохмалю – 4%; оброблену продукцію з цукру (три тисячі тонн) – 3%.

На два відсотки і менше використані квоти на вершкове масло та молочні пасти (три тисячі тонн – річний обсяг); ячмінь, ячмінне борошно та гранули (350 тисяч тонн); оброблений крохмаль (дві тисячі тонн); етанол (100 тисяч тонн); інші цукрові продукти (20 тисяч тонн); харчові продукти (дві тисячі тонн); цукрові сиропи (дві тисячі тонн), гриби (тисячі тонн за основною і додатковою квотою разом).

Зовсім не використано квоти до ЄС на солод та пшеничну клейковину (сім тисяч тонн – річний обсяг); оброблену продукцію з молочних вершків (500 тонн); молоко, вершки, згущене молоко та йогурти (десять тисяч тонн); сигари та цигарки (дві з половиною тисячі тонн); оброблену продукцію з масла (250 тонн); манітол сорбіту (100 тонн). Щодо вичерпаності річних квот на м’ясо баранини, яловичину та свинину у Міністерства економіки даних немає, адже відомство не має доступу на ринок.

Тарифні квоти ЄС встановлено загалом для 36 видів товарів.

Нагадаємо, що українські вівчарі за останній рік рекордно збільшили експорт продукції.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: