НОВИНИ

Україна може отримати високий урожаю озимих зернових – НААН

01.03.2020 07:00
wheat

Оскільки стан посівів озимих зернових колосових культур є порівняно добрим, це дає підстави зробити попередні позитивні прогнози щодо очікуваного врожаю, особливо за умови, якщо надалі температурний режим буде сприятливим, а кількість атмосферних опадів не поступатиметься середнім багаторічним показникам. Про це йдеться в огляді експертів Національної академії аграрних наук України, передає ІА «АПК-Інформ».

За даними НААН, за більшу частину зимового періоду (грудень, січень та дві декади лютого) у вигляді дощу та снігу випало близько 114 мм опадів, що практично відповідає середній багаторічній нормі.

Проте, така кількість опадів не повною мірою змогла забезпечити вологою посіви пшениці озимої та інших озимих зернових культур після непарових попередників, зокрема після соняшнику, де її запаси в метровому шарі ґрунту поки що поступаються середнім багаторічним показникам.

«Разом із цим, перспективи одержання високого врожаю озимих зернових культур поточного року є цілком реальними. Свідченням цього є ряд об’єктивних факторів, а саме – гарні результати зимівлі та стан рослин на початку весняно-літньої вегетації, рання весна та поступове зростання температурних показників, порівняно достатня вологозабезпеченість ґрунту на переважній частині посівних площ тощо. В зв’язку з цим остаточний результат буде залежати як від подальших погодних умов, так і від рівня забезпеченості матеріальними ресурсами господарств, а, головне, від професійного вміння спеціалістів-технологів досягати бажаної мети», – пояснили експерти.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: