НОВИНИ

Україна і Китай будуть посилювати торговельно-економічне співробітництво

25.09.2020 10:32
https://agronews.ua/

24 вересня, у Мінекономіки відбулася зустріч Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Й.В. Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном. Сторони обговорили розширення номенклатури аграрної продукції на ринках сторін та зростання обсягів торгівлі між Україною і КНР. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

На зустрічі були також присутні Заступник Міністра – Торговий представник України Тарас Качка, Радник з торговельно-економічних питань при Посольстві КНР в Україні Лю Цзюнь, представники Мінекономіки і дипломати Посольства КНР в Україні.

Торгівля з КНР є стратегічно важливим напрямом для України. КНР – №1 за обсягом товарообігу серед партнерів України в світі (за умови, якщо ми розглядаємо торгівлю з ЄС як з окремими країнами). Потенціал співпраці величезний, тому ми всіляко підтримує поглиблення нашого торгово-економічного співробітництва”, – зазначив Міністр Ігор Петрашко.

За його словами, географічне положення України – важливий фактор для пошуку можливостей в трикутнику Україна-Китай-ЄС. ЗВТ з ЄС і початок торговельної лібералізації з КНР може надати в майбутньому істотні переваги в реалізації спільних стратегічних проектів.

Сторони обговорили потенційну співпрацю і нові проекти у сферах інфраструктури, галузях промисловості, аграрного сектору. Щодо АПК, зокрема, йшлося про розширення номенклатури аграрної продукції на ринках сторін та зростання обсягів торгівлі між Україною і КНР.

Українська сторона висловила готовність до проведення Четвертого засіданні Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР в «off line» режимі і очікує пропозиції щодо термінів від Китайської сторони.

Довідково:

Товарообіг України з КНР:

2019 – $ 12 млрд.797,9 млн. (↑ 30,5%).

06.2020 – $ 6 млрд.652,3 млн. (↑ 21,4%).

Експорт:

2019 – $ 3 млрд. 593 млн. (↑ 63,3%).

06.2020 – $ 3 млрд.005,2 млн. (↑ 92,6%).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: