ВАЖЛИВО

Україна експортуватиме медівки та медовухи в ЄС

27.05.2020 08:02
79774930_589368838530101_9166254004788429879_n

Українськими питними медами зацікавилися в інших країнах, у тому числі в ЄС. Про це повідомив заступник голови Гільдії медоварів України Володимир Дмитрук під час медового марафону: “Медоваріння: історія, традиції і сучасність”. Про це пише agronews.ua.

За його словами, українськими питними медами вже давно цікавляться у Казахстані. Навіть запрошували медоварів на чолі з патріархом українського бджільніцтва Василем Соломкою у цю країну – саме для допомоги у налагодженні там виробництва питних медів. Також Казахстан зацікавлений і в імпорті української продукції.

Цікавляться питними медами українського виробництва і в Білорусі та Польщі, яка є членом ЄС. І готові закупати цю продукцію. Проявив інтерес до питних медів з нашої країни й Ізраїль.

Ліцензоване виробництво питних медів з’явилося в Україні у 2017 році завдяки зусиллям дрогобицьких та волинських пасічників. До цього був 10-річний досвід у виготовленні медових напоїв різноманітних видів і численна кількість нагород і медалей як на всеукраїнських так і на міжнародних конкурсах. Підприємство знаходиться у м. Дрогобич Львівської області.

Так, на конкурсі в Туреччині у 2018 році, гілку першості зайняла українська медівка «Біла ніч». А у 2019 року в місті Монреаль (Канада) на Апімондії (46-й Міжнародний Конгрес з бджільництва) відбувся конкурс медових напоїв. З-поміж 160 країн світу медівка «Медова ягода» та медак «Сила духу» взяли срібло та бронзу. Це чудовий результат, адже жодна країна-учасник не може похвалитись таким результатом в медоварінні.

Медові напої навіть у давнину становили окрему елітну групу п’янкого питва, споживання якого не шкодило а, навпаки, сприяло оздоровленню людей. Україна, як один із найбільших виробників меду в світі, завжди славилася своїми чудовими медовими хмільними напоями.

У 2018 році членами Гільдії медоварів України, що об’єднались у ТзОВ «Українські медовари», отримано ліцензію на виробництво і запущено міні-завод із випуску медових напоїв.

В основі напоїв – віковічні традицї українського народу. Так, медівки – це суто зброджений продукт, що по праву належить до найстаріших хмільних напоїв світу. А медак – це бальзам на основі меду, плодів та настоянок трав.

Нагадаємо, оприлюднено заселеність посівів та садів шкідниками по регіонам України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: