НОВИНИ

Україна експортувала половину врожаю полуниці до ЄС

23.12.2019 09:53
fragaria_moschata1

У 2019 році на ринок ЄС Україна експортувала половину всієї ягоди полуниці, в основному як сировину для подальшої заморозки. Про це пише AgroPortal.

«Якщо говорити про полуницю, то в цьому році на ринок ЄС Україна експортувала половину всієї ягоди, в основному як сировину для подальшої заморозки. Ще в 2013 році навіть росіянам було важко знайти в Україні полуницю, яку можна було б довезти до їхніх ринків. А в 2016 році вперше ми експортували рекордний обсяг — 2 тис. т. Потім експорт почав знижуватися», — розповідає Тетяна Гетьман, аналітик оптового ринку «Шувар».

Варто зазначити, що Україна в 2019 році «просіла» в експорті черешні. При цьому серед ринків збуту майже не було країн ЄС — залишилися тільки Молдова і Білорусь.

«До 2014 року майже вся черешня продавалася в Росію. Після закриття цього ринку істотно нічого не змінилося — Україна сфокусована на ринках Білорусі і Молдови», — коментує аналітик.

У 2017 році вітчизняні компанії спробували диверсифікувати експорт. З’явилося більше 6 країн, які купували українську черешню.

«Втім, в 2018 році ми цей досвід не повторили, тому що зовнішні ціни були незадовільними (хоча і внутрішня ціна була теж низькою). А вже в наступному році значно „просіли“ в експорті», — додає Гетьман.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: