НОВИНИ

УКАБ закликає владу підтримати законопроект про Державний аграрний реєстр

02.07.2020 14:25
https://agronews.ua/

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулась до депутатів з проханням підтримати  у першому читанні законопроект №3295, яким забезпечується функціонування Державного аграрного реєстру. Про це повідомляє пресслужба УКАБ, пише agronews.ua.

Як йдеться у зверненні, в рамках держбюджету на підтримку агрокомплексу України щороку виділяються кошти на різні напрями підтримки для покращення роботи сектору. Зокрема на цей рік передбачено 4 млрд грн на ряд напрямів.  

Водночас, процедура адміністрування програм держпідтримки аграріїв та розподіл цих коштів є одним із найбільш слабких місць в системі підтримки сільського господарства.

Складнощі із адміністративним обслуговуванням програм підтримки спричиняють значні адміністративні витрати в перерахунку на обсяги виробництва, зменшують бажання брати участь в програмах державної підтримки та ускладнюють можливості їх використання невеликим аграріям. 

Також, відсутність надійного джерела інформації про характеристики агровиробників та раніше отримані кошти державної підтримки ускладнює аналіз ефективності використання бюджетних коштів, і відповідно формування політики в сфері підтримки аграрного сектору. 

В свою чергу, законопроектом №3295 передбачається створення єдиної державної інформаційної системи, що міститиме відомості про виробників сільськогосподарської продукції та забезпечуватиме ефективне адміністрування державної підтримки.

Єдина державна інформаційна система (Державний аграрний реєстр) забезпечить: 

1) спрощену реєстрацію сільгоспвиробників із метою отримання бюджетної підтримки;

2) автоматичну перевірку їх статусу через доступ до інших державних реєстрів та кадастрів;

3) просте подання заявки на отримання державної підтримки;

4) швидку перевірку відповідності критеріям надання підтримки;

5) можливість оцінки ефективності застосування заходів підтримки;

6) публічність розподілу коштів державної підтримки і контроль зі сторони держави та громадськості щодо використання коштів платників податків;

7) формування «єдиного кабінету аграрія», що дасть можливість отримувати державні сервіси, взаємодіяти із реєстрами та кадастрами, зокрема при реєстрації земельних ділянок або виправленні помилок в державному земельному кадастрі. 

В цьому кабінеті аграрій зможе зазначивши інформацію дані про себе, натомість отримувати сервіс з боку реєстру — отримувати всю інформацію про програми підтримки, які може запропонувати йому держава, зважаючи на його параметри.

«Розвиваючи далі такий онлайн-кабінет для аграріїв, можна було б його використовувати  не лише для державної підтримки і надання державних послуг та сервіс. До реєстру можна було б інтегрувати фінансові установи зі своїми програмами фінансування аграріїв, міжнародні та національні інституції зі своїми програмами розвитку, гранти тощо, де аграрії розуміючи свої параметри і маючи всю вичерпну інформацію про себе може отримати перелік фінансових інструментів, опцій і доступних механізмів розвитку та підтримки», – пояснює Володимир Лапа, радник із стратегічного розвитку президента УКАБ. 

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає депутатів ВРУ підтримати під час голосування у першому читанні законопроект №3295 про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: