НОВИНИ

УКАБ подав апеляцію на рішення ОАСК щодо введення квот на імпорт міндобрив

21.05.2021 11:40
DNtuNRCVAAAq8nQ

20 травня асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” подала апеляційні скарги на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва (ОАСК) стосовно квотування імпорту азотних та комплексних міндобрив. Про це повідомляє пресслужба асоціації, пише agronews.ua.

Нагадаємо, що рішеннями від 31 березня 2021 року у справах №№ 640/16663/20 і 640/16665/20 суд скасовує рішення Міжвідомчої комісії  з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 22 червня 2020 року про недоцільність квотування на ринку добрив та зобов’язує МКМТ прийняти рішення про введення квот на імпорт мінеральних добрив в Україну. Таким чином, ОАСК частково задовольнив позовні вимоги ПрАТ «Азот» та ТОВ «Хімвектор», які входять до складу групи компаній Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. 

Учасниками даних судових процесів також є асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), яка представляє інтереси аграріїв як споживачів мінеральних добрив. Зокрема в апеляційних скаргах УКАБ наголошує, що судом при винесенні рішення були проігноровані важливі обставини та докази, що дозволяє стверджувати про його незаконність. Також варто відмітити, що суд є правозастосовчим органом, який не уповноважений підміняти державний орган МКМТ, а отже, – приймати замість нього рішення та давати вказівки для вирішення питань, які належать саме до виключної компетенції  МКМТ.

«УКАБ вважає, що ОАСК вийшов за рамки своїх дискреційних повноважень, вказуючи, які рішення має приймати Міжвідомча комісія як колегіальний орган. Маємо надію на справедливий та об’єктивний розгляд справи в апеляційній інстанції, при цьому в будь-якому разі готові відстоювати свою позицію і у Верховному Суді», – коментує Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Читайте також: МКМТ подала апеляцію щодо введення квотування імпорту міндобрив.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: