НОВИНИ

Учені знайшли спосіб вирощувати діабетичні фрукти

08.03.2021 15:02
5f1933e377e90409629142

Опубліковано результати дослідження, в межах якого вивчався розподіл цукру в рослинах. Робота проводилася в Newcastle University під керівництвом професора Юн-Лін Руана за участю колег з Університету A & F. Про це повідомляє FreshFruitPortal, пише agronews.ua.

За словами Руана, під час дослідження були виявлені фактори, що визначають кількість цукру, яка зберігається в вакуолі рослинної клітини. Така інформація дозволяє не тільки поліпшити зростання рослин, а й регулювати рівень цукру в них за допомогою генних технологій.

Таким чином, фермери, які вирощують фрукти, зможуть збільшувати або зменшувати концентрацію цукру в культурах, підвищувати їх якість і врожайність. Отримані дані відкривають можливості з виробництва фруктів зі зниженим вмістом цукру, але не менш солодкі, ніж звичайні плоди. Це стане чудовим рішенням для діабетиків, які обмежені у споживання ряду фруктів.

Цукор в рослинах надходить в цитоплазму у вигляді густого розчину, який заповнює кожну клітину. Його залишки направляються в «центр зберігання» – вакуоль. Метою дослідження було визначення шляху, по якому цукор потрапляє в вакуоль з цитоплазми. Вчені давно задавалися таким питанням, намагаючись визначити, чому солодкість характерна для плодів, але не для листя фруктових дерев або чагарників.

На прикладі яблук і томатів група професора Руана виявила спільну роботу двох різних типів транспортерів цукру при переміщенні його в вакуоль у великій кількості. Транспортер ERDL6 при надходженні глюкози в цитоплазму активує роботу основного гена припливу цукру, тому його концентрація в клітинах рослин помітно зростає.

Результати дослідження важливі для розуміння молекулярного транспорту цукру в рослинних клітинах і, відповідно, контролю таких процесів. Втім, коли буде розпочато комерційне використання винаходу, не повідомляється.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: